
Andropauza - męskie klimakterium
Co to takiego ta andropauza - czy może to wymysł feministek? Niestety nie. Z upływem lat u mężczyzn podobnie jak u kobiet dochodzi do zmniejszenia wytwarzania się hormonu męskiego - testosteronu.
Czytaj więcej
5 podstawowych błędów przy odchudzaniu
Niektórzy twierdzą, że aby schudnąć trzeba po prostu przestać dostarczać organizmowi pokarm, a on spali nagromadzony tłuszczyk i będzie po sprawie. Dlatego radykalnie zmniejszają oni ilość przyjmowanego pożywienia, posuwając się nawet do głodówek. Początkowo tracą nawet 10 kg, ale później nie osiągają już znaczących spadków masy ciała. To tylko jeden z błędów jakie najczęściej popełniamy.
Czytaj więcej
Olej z czarnuszki nadzieją dla alergików!!!
Często spotkać się można z zarzutem, w stosunku do ziół, że „nie ma badań potwierdzających skuteczności ich działania”. Jest to fałszywy sąd. Prezentujemy dwa przykłady badań klinicznych oleju z czarnuszki. Preparat ten skutecznie radzi sobie z alergią, np. katarem siennym, astmą, alergią skórną i pokarmową.
Czytaj więcej
Okuliści przekonują do suplementacji w przypadku uszkodzeń siatkówki.
Od wielu lat wiadomo, że oczy aby zachowały swe zdrowie wymagają suplementacji. Wnioski takie wyciągnęli sami lekarze. Zespół prof. Szaflika opublikował swego czasu obszerny artykuł w Przeglądzie Okulistycznym właśnie na ten temat.
Czytaj więcej
Bóle głowy odczuwa prawie połowa ludzi.
Bóle głowy odczuwa prawie połowa ludzi, ale częściej występują u kobiet. Mogą być konsekwencją różnych chorób lub zaburzeń funkcji organizmu. Nazywane są wtedy wtórnymi bólami głowy, gdyż są następstwem jakiegoś problemu zdrowotnego. Istnieje też pojęcie pierwotnych bólów głowy, czyli takich, które nie są konsekwencją innej choroby.
Czytaj więcej
Ruch leczy serce
Od dawna wśród lekarzy znane jest powiedzenie profesora Witkora Degi, że ruch może zastąpić wiele leków, natomiast żaden lek nie zastąpi ruchu. Ta zasada powinna być szeroko popularyzowana w społeczeństwach zachodniej Europy, nie tylko Polski. Z badań przeprowadzonych wśród Polaków wynika, że ponad 50%, czyli 16 mln w ogóle nie ćwiczy w czasie wolnym lub robi to bardzo rzadko.
Czytaj więcej
Korzeń piwonii białej nadzieją dla cierpiących na choroby reumatyczne
Czy stosowanie ekstraktu z piwonii białej jest skuteczne oraz czy można go łączyć z innym lekami? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Czytaj więcej
Jak suplementować dietę w przypadku wrzodów żołądka i refluksu żołądkowo-przełykowego?
Osoby chore lub zagrożone chorobą wrzodową, ale także refluksem mogą suplementować dietę preparatami ziołowymi, w skład których wchodzą zioła o działaniu przeciwzapalnym i osłaniającym. Do takich ziół należy bez wątpienia liść babki lancetowatej, korzeń lukrecji i korzeń prawoślazu.
Czytaj więcej
Choroba Alzheimera i Parkinsona a zioła.
Jak donoszą źródła naukowe, udowodniono związek choroby Alzheimera oraz innych schorzeń neurodegradacyjnych np. choroby Parkinsona ze zwiększonym wytwarzaniem się wolnych rodników w organizmie. Jakie ma to znaczenie dla ich profilaktyki i terapii? Bardzo duże, gdyż można w wypadku tych chorób stosować preparaty ziołowe o działaniu antyoksydacyjnym. Nadają się one do przewlekłego stosowania i mogą w sposób bezpieczny hamować rozwój tych chorób.
Czytaj więcej
Skuteczne sposoby na walkę z cellulitem.
W przypadku cellulitu adekwatne wydaje się powiedzenie: „Jaki koń jest każdy widzi” cellulit pojawia się przede wszystkim u kobiet. Nie jest to choroba, dlatego nazwa cellulits sugerująca stan zapalny jest niepoprawna. Powstawanie cellulitu zależy od wielu czynników.
Czytaj więcej- ← Poprzednia
- 1 (current)
- 2
- Następna →