Artykuły

Andropauza - męskie klimakterium

Co to takiego ta andropauza - czy może to wymysł feministek? Niestety nie. Z upływem lat u mężczyzn podobnie jak u kobiet dochodzi do zmniejszenia wytwarzania się hormonu męskiego - testosteronu.

Czytaj więcej

Olej z czarnuszki nadzieją dla alergików!!!

Często spotkać się można z zarzutem, w stosunku do ziół, że „nie ma badań potwierdzających skuteczności ich działania”. Jest to fałszywy sąd. Prezentujemy dwa przykłady badań klinicznych oleju z czarnuszki. Preparat ten skutecznie radzi sobie z alergią, np. katarem siennym, astmą, alergią skórną i pokarmową.

Czytaj więcej

Bóle głowy odczuwa prawie połowa ludzi.

Bóle głowy odczuwa prawie połowa ludzi, ale częściej występują u kobiet. Mogą być konsekwencją różnych chorób lub zaburzeń funkcji organizmu. Nazywane są wtedy wtórnymi bólami głowy, gdyż są następstwem jakiegoś problemu zdrowotnego. Istnieje też pojęcie pierwotnych bólów głowy, czyli takich, które nie są konsekwencją innej choroby.

Czytaj więcej

Pasożyty jelitowe u dzieci.

Często zgłaszają się do nas przerażone i przejęte mamy, najczęściej przedszkolaków, u których wykryto pasożyty jelitowe. Problem jest trudny do leczenia z tego powodu, że choroby pasożytnicze szerzą się powszechnie i zarażona nimi liczba dzieci jest bardzo duża. Efekt jest taki, że stosowanie leku u małego pacjenta przynosi krótkotrwały skutek, a dziecko po wyleczeniu, nader szybko zaraża się ponownie pasożytami od swoich kolegów i koleżanek, a nawet członków rodziny. Stosowanie, zatem, leków syntetycznych musiałoby się odbywać często, może nawet cyklicznie lub też na większą skalę – na całej populacji dzieci w przedszkolu, czy szkole. Obie sytuacje są praktycznie nierealne. Alternatywą dla leków chemicznych mogą być tzw. zioła na pasożyty i robaki - preparaty ziołowe, które mają długą tradycję w leczeniu pasożytów jelitowych. Bardzo popularnym preparatem stosowanym od dłuższego czasu w Centrum Zdrowia Ojca Grzegorza jest syrop Vernikabon.

Czytaj więcej
  • 1 (current)