Artykuły

Olej z czarnuszki nadzieją dla alergików!!!

Często spotkać się można z zarzutem, w stosunku do ziół, że „nie ma badań potwierdzających skuteczności ich działania”. Jest to fałszywy sąd. Prezentujemy dwa przykłady badań klinicznych oleju z czarnuszki. Preparat ten skutecznie radzi sobie z alergią, np. katarem siennym, astmą, alergią skórną i pokarmową.

Czytaj więcej

Pasożyty jelitowe u dzieci.

Często zgłaszają się do nas przerażone i przejęte mamy, najczęściej przedszkolaków, u których wykryto pasożyty jelitowe. Problem jest trudny do leczenia z tego powodu, że choroby pasożytnicze szerzą się powszechnie i zarażona nimi liczba dzieci jest bardzo duża. Efekt jest taki, że stosowanie leku u małego pacjenta przynosi krótkotrwały skutek, a dziecko po wyleczeniu, nader szybko zaraża się ponownie pasożytami od swoich kolegów i koleżanek, a nawet członków rodziny. Stosowanie, zatem, leków syntetycznych musiałoby się odbywać często, może nawet cyklicznie lub też na większą skalę – na całej populacji dzieci w przedszkolu, czy szkole. Obie sytuacje są praktycznie nierealne. Alternatywą dla leków chemicznych mogą być tzw. zioła na pasożyty i robaki - preparaty ziołowe, które mają długą tradycję w leczeniu pasożytów jelitowych. Bardzo popularnym preparatem stosowanym od dłuższego czasu w Centrum Zdrowia Ojca Grzegorza jest syrop Vernikabon.

Czytaj więcej

Dieta antyrakowa

Polscy naukowcy opracowali dietę, która zmniejsza ryzyko raka aż o 60 %. Dieta oparta na owocach, warzywach, sokach i produktach mlecznych zmniejsza ryzyko raka piersi u kobiet i raka płuc u mężczyzn aż o 60 % - twierdzą uczeni z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Czytaj więcej
  • 1 (current)